MUTLU AŞK ŞARKILARI


Anjelika Akbar'ın düzenlemeleri ve besteleri, Hakan Aysev'in sesi ve dünya müziklerinden en iyi örnekleri ile mutlu aşk şarkıları projesi, sahnelerden sonra albüm formatında dinleyicilerle buluşuyor.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunu İş İnsanları Derneği (BRM) gönüllülerinden Rengin Sakaoğlu ile Anjelika Akbar'ın 5 yıldır el ele yürüdükleri okullar projesine, bu sefer Hakan Aysev'in katılımı ile yeni bir destek daha geliyor.

Mutlu Aşk Şarkıları albümünden elde edilecek tüm gelir Türkiye'deki okulların yapımında ve öğrenci bursları için kullanılacaktır.

Son olarak Ağrı'nın Tezeren köyünde BRM çatısı altında ortak çabalarla yaptırılan ilkokul binasının ardından, desteği bekleyen diğer bölgeler ve öğrenciler var sırada.
Kendisi de Boğazici Üniversitesi mezunu olan Rengin Sakaoğlu'nun yazdığı şiir üzerine Anjelika Akbar tarafından bestelenen ve Hakan Aysev'in seslendirdiği "Aşkına Aşık" şarkısına klip çekildi. Klibin çekim mekanı olarak ise Boğaziçi Üniversitesinin binalarından Albert Long Hall kullanıldı.

Albümde yer alan ve birbirinden renkli ve duygu yüklü eserlerden oluşan repertuvar farklı dillerde insanların gönüllerine sesleniyor.

Albümün önemli şarkılarından biri olan "İçimde Çiçeklenen" adlı şarkının sözleri Enver Aysever'e, bestesi Anjelika Akbar'a aittir.

Aynı şarkı için Rusça sözleri yine Anjelika Akbar tarafından bestelenmiştir. Türkiye ile Rusya arasında son zamanlarda oluşan krize rağmen bir şarkının içinde
Türkçe ve Rusça aşk konuşuluyor...

Albümün tasarımı Boyut Yayın Grubu Genel Sanat Yönetmeni Murat Öneş'e ait, kapak fotoğrafları ise Zeynel Abidin tarafından çekildi, makyaj Kürşat Akçebe imzalı. Klip Samet Çakırtaş tarafından çekildi, albüm Dokuz Sekiz Müzik şirketinden çıktı.

"'Bir çocuk değişir, dünya değişir" diyor Rengin Sakaoğlu. Bu albüm çocukların değişmesi için ufak bir katkı niteliği taşıyor ve destekçilerini bekliyor.
Projeyle ilgili ayrıntılı bilgi için:

www.bogaziciokulyapiyor.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


İletişim ve bilgi: CEM İNCİ 0532 3962002

Dokuz Sekiz Müzik Levazım mah. Korukent sitesi F / Blok Zemin Kat Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 288 68 00
Fax: +90 212 288 68 21
info@dokuzsekiz.com.tr