YASEMİN MORİ "FİNNARİ KAKARASKA"


Yasemin Mori'nin üçüncü solo albümü "FİNNARİ KAKARASKA" 17 Mart Salı DokuzSekiz Müzik yapımcılığında müzik marketlerde dinleyicisi ile buluştu.

Yasemin Mori, özgün yorumu ve şarkılarıyla insan doğasına dair sıradışı hikayeler anlatıyor. Şarkılar, hem zihninizi gündelik yaşamın çelişkileriyle kurcalıyor hem de sizi mitolojik karakterlerle dolu bir alemde gezintiye çıkarıyor.

10 şarkının bulunduğu albümde, söz ve müziği Yasemin Moriye ait olan şarkıların yanısıra Korhan Futacı, Emre Irmak, Can Çankaya da söz ve müzikleri ile yer almakta. Ayrıca daha önce Ajda Pekkan'dan dinlediğimiz, sözleri Fikret Şenes, müziği Perry Botkin'e ait olan "Gel" ve sözleri Nazım Hikmet'e, müziği ise Mesut Cemil'ait olan "Kanatları Gümüş Yavru Bir Kuş" Yasemin Mori 'nim farklı yorumu ile albüme renk katan şarkılar arasında.

Tüm düzenlemelerin Can Çankaya'ya ait olduğu albüm, Hayyam ve Babajım stüdyolarında kaydedildi. Emre Ünal'ın objetifinden fotoğraflanan Yasemin Mori, albümün ilk video klibi için Bora Tarhan yönetmenliğinde kamera karşına geçti. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan "Oyna" şarkısının video klibi yaşam dolu renkleriyle dikkat çekmekte.

Dokuz Sekiz Müzik Levazım mah. Korukent sitesi F / Blok Zemin Kat Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 288 68 00
Fax: +90 212 288 68 21
info@dokuzsekiz.com.tr