Kayseri'e doğdu. Astsubay bir babanın oğlu olması vesilesi ile Türkiye'nin farklı illerinde bulundu. Bir süre USA New Jersey'de "work&travel" programı ile dövme, yüz boyama ve karikatür çizimi üzerine çalışmalar yaptı.Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun olduktan sonra tekrar USA New Jersey'e gidip aynı çalışmalarına devam etti.
Halen Yüksek Lisans olarak İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etmekte.
Üniversitede Madara ve Endorfin adlı gruplarla üniversite şenliklerinde Taksimdeki birçok mekanda gitarist olarak sahne aldı. Bu dönemlerde kendi bestelerine yapmaya başladı ve solistliğini geliştirmek için de uzun süre şan eğitimi aldı. Yaklaşık 1,5 yıl önce Prodüktör Temel Zümrüt'le bir araya gelen Mehmet Tan, bir süredir kendi besteleri ile ilgili düzenleme ve kayıt çalışmalarını sürdürmekte.
Albüm hazırlıklarını sürdüren Mehmet Tan'ın ilk single çalışmasını Haziran 2015 'de yayımladı. Penguen Dansı olarak bilinen Balkan ezgisini, kendi söz ve melodileri ile zenginleştiren Mehmet Tan'ın, eğlenceli şarkısı "DALGANA BAK" DokuzSekiz Müzik/Ahmet Çelenk yapımcılığında yayımlandı.

SANATÇININ ALBÜMLERİ

Dokuz Sekiz Müzik Levazım mah. Korukent sitesi F / Blok Zemin Kat Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 288 68 00
Fax: +90 212 288 68 21
info@dokuzsekiz.com.tr