1974 yılında Bursa’da doğdu. Sırasıyla İstanbul Erkek Lisesi ve İ.Ü. Gazetecilik bölümünü bitirdi. Müziğe 1987 yılında “Charon” isimli amatör grupla Bursa’da başladı. 1992’de Engin Yörükoğlu’nun “Jazz-Stop” isimli klübünde sahneye çıkarak profesyonelliğe adımını attı. O tarihten 2006 yılına dek, aralarında Yavuz Çetin, Yaşar Kurt, Feridun Düzağaç’ın da bulunduğu sayısız isimle sahne çalışmaları, konserler ve jam-session’larda bulundu. Kaos ve Sustain isimli gruplarıyla bir çok performans sergiledi.

2006 yılında ise ürete geldiği şarkıları albümleştirdi. “Duygusal Tuzaklar” albümü büyük beğeni topladı. Bu albümde yer alan “Ben Hiç Sevemem”, “Kaygı” ve özellikle de “Yağmur” sanatçıyı kitlelere ulaştırdı. 2008 yılında bu durumu pekiştiren “Yandım yandım yandım” isimli Bertuğ Cemil & Nilgül düeti dijital single olarak yayımlandı ve listelerde bir numara oldu.

Daha sonra 2011 yılında yayımlanan ikinci albümü “Geldim, Gördüm, Sevdim” aynı adı taşıyan çıkış şarkısı ve “Sen de Dönme Yüzünü” ile özellikle radyolarca büyük ilgi gördü.

Sanatçı 2013’te oğluna ithaf ettiği “Korel’in rüyası” isimli çocuk albümünü yayımladı. Onu 2014 yazında dijital single olarak yayımlanan “Yol Uzun” takip etti.

Uzun süredir hazırlandığı yeni albümü "Issız" Aralık 2014'te Dokuzsekiz Müzik yapımcılığında müzikseverlerle buluştu. 12 şarkıdan oluşan ve Sennheiser Türkiye’nin sponsorluğunda tamamlanan albüm sanatçının tabiriyle “olgunluk dönemi” ürünü. Sanatçı bu albümde Melodik rock, pop-rock olarak nitelendirilebilecek tarzını yer yer blues ve funk ile süsledi.

SANATÇININ ALBÜMLERİ

Dokuz Sekiz Müzik Levazım mah. Korukent sitesi F / Blok Zemin Kat Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 288 68 00
Fax: +90 212 288 68 21
info@dokuzsekiz.com.tr