Yasemin Mori İstanbul doğudu. Sanatçı, şarkıcı ve müzik yazarı.
İlk albümü olan ‘Hayvanlar’ı 2008 yılında yayımlayan Yasemin Mori, bu albümü ile özellikle sosyal medyada büyük etkiler yarattı ve kısa sürede geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.
Bir çok organizasyon, televizyon , radyo programları ve üniversiteler tarafından ‘yılın en iyi albümü’, ‘en iyi kadın sanatçı’ ödüllerine layık görüldü.
2012 de Dokuzsekiz Muzik yapımcılığında ikinci albümü olan ‘Deli Bando’ yu yayımlandı. (Bu ismi albünmüne verirken Erasmustan etkilenmiştir. Delice şeyler yapanlar anlamına gelmektedir)

Bu albümle günlük yaşam yerine daha surreal, hoş anlatımlı, mitolojik hikayelerle geri döndü. Müziği hem doğudan hem batıdan dokular taşıyan Yasemin Mori, özgür ve isyankar bir şekilde daha ruhani bir bakış açısı yakalayabilmek için mateyalizimden uzaklaşmaya çalışıyor, insanlığın ihtiyacının dünyayı iyileştirmek olduğunu hissediyor, müziğe övgüyü, deliliğe övgüyü, kutsal hintlerin hikayelerini, dünyaya sevgisini, yaşama sevincini özgür bir şekilde anlatıyor.

Ülkenin bir çok yerinde konserler veren Yasemin Mori büyüleyici performansı ile dinleyicisinin zihnini sürreal bir havaya sokmaya ve hatta bir takım ritüellere çağırmaya devam ediyor.

Yasemin Mori şu sıralar üçüncü albümü üzerine çalışmaları devam etmekte.

SANATÇININ ALBÜMLERİ

Dokuz Sekiz Müzik Levazım mah. Korukent sitesi F / Blok Zemin Kat Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 288 68 00
Fax: +90 212 288 68 21
info@dokuzsekiz.com.tr