Besteleriyle hem sanatçıların hem de müzikseverlerin gönlünde taht kuran Fettah Can, farklı yorumu ve tarzıyla dikkat çekiyor.

Besteci kimliği ile müzik sektörünün en çok aranan isimlerinden biri olarak tanıdığımız FETTAH CAN, Sezen Aksu, Hande Yener, Gülben Ergen, Sibel Can, Ebru Gündeş, Işın Karaca, İzel, Levent Yüksel, Emel Müftüoğlu, Murat Boz ve daha bir çok sanatçı ile çalışarak her sene müzik sektörüne uzun yıllar unutulamayacak şarkılar kazandırdı.

Fettah Can, ilk olarak ''HAZİNE'' ismini taşıyan albümü ile yorumcu olarak müzikseverlerin karşınına çıktı.

2011 yılında Dokuzsekiz Müzik etiketiyle yayınladığı single çalışmaları "SANA AFFETMEK YAKIŞIR" " BOŞ BARDAK" ile listelerde hızla yükselen Fettah Can, ikinci solo albüm "AKLIMDA KALANLAR" ı 19 Mart 2012'de yayılandı.

3. albümünün hazırlıklarını sürdürürken "Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim" single çalışması ile dinleyicileri ile buluşan Fettah Can 17 Eylül 2013 “Yalanlar Cumhuriyeti” albümünü yayınladı.
10 şarkının yer aldığı albümde ; Yangın Kızılı, Yonca Bahçesi, Özledim, Eskiden Olsa, Son Gülen İyi Güler, Solan Çiçekler ve geçtiğimiz yılın en popüler şarkılarından Rüzgar Ektim Fırtına Biçeceğim’in söz ve besteleri Fettah Can tarafından yapıldı. Albümün ismini taşıyan, radyolar ve sosyal platformlar aracılığıyla dinleyiciye sunulan ilk şarkı “Yalanlar Cumhuriyeti” ile “Söz” şarkılarının sözlerini Cansu Kurtcu yazarken bu şarkıların müziklerini ise iki müzisyen birlikte yaptı. Albüm şarkılarından “Kalp Ağrısı”nın sözleri yine Cansu Kurtcu’ya ait. “Yalanlar Cumhuriyeti” albümünde yer alan tüm düzenlemelere Fettah Can imza atarken mix ve mastering çalışmasını ise Tarık Ceran yaptı.

Albüm kayıtlarında ağırlıkla sahnede birlikte çaldığı müzisyen arkadaşları ile çalışmayı tercih eden Fettah Can, şarkıların düzenlemelerini yaparken tamamını canlı kayıtlar üzerine kurdu. Şarkıların akışına göre Erdem Sökmen, Göksun Çavdar, Hasan Gözetlik, Altuğ Öncü, İstanbul Strings, Ceyhun Çelikten, İsmail Tunçbilek, Yonca Kocadağ ve Murat Aziret gibi alanlarında Türkiye’nin en önemli müzisyenleri de bu albüme katkıda bulunan diğer isimler.
Fettah Can’ın “Yalanlar Cumhuriyeti” adını taşıyan üçüncü albümünün fotoğraflarını moda ve stil fotoğrafçısı Osman Özel çekerken, albüm tasarımı ise Nilşah Ağaoğlu hazırladı.

Albümün ilk klibi " Yalanlar Cumhuriyeti " isimli şarkıya Burak Ertaş yönetmenliğinde çekildi.

SANATÇININ ALBÜMLERİ

Dokuz Sekiz Müzik Levazım mah. Korukent sitesi F / Blok Zemin Kat Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 288 68 00
Fax: +90 212 288 68 21
info@dokuzsekiz.com.tr