4 Eylül tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokuldan sonra konservatuar sınavlarına girmek istedi, fakat elinde olsa tüm bölümlere gidecekti. Nitekim Ankara Devlet Konservatuarı’na girdi. Gitar bölümünde okurken zora gelemeyeceğini anladı ve konservatuarı bıraktı. Bu süre zarfında ailesiyle İstanbul’a taşındı. Sanki kader ona beterin beteri var dercesine Türkiye’nin en zor Anadolu Liseleri’nden birinde eğitimine zorla devam etti. Müziği asla bırakamadı, o gitar elinden hiç düşmedi. Yani çok havalı bir lise dönemi geçirdi. Fazla sosyal olmasının ve tek çocuk olmanın da verdiği maymun iştahlılık sayesinde liseden sonra ‘’Ben haberci olmalıyım!’’ diyerek kendini radyo sinema televizyon okurken buldu. Bu da onu tatmin etmedi, birinci sınıfın üçüncü ayında özel bir televizyonda çalışmaya başladı. Bu arada boş zaman bulamayıp ama yaratıp besteler yapmaya devam ediyordu. Bir gün yolu hayranı olduğu hatta hayranlıktan ölüp ölüp dirildiği İskender Paydaş ile kesişti. Kesişmekle yetmedi onun yanında çalışmaya başladı. İskender Paydaş ile proje tasarlıyor ve basın danışmanlığını yürütüyordu. Adı basın danışmanlığı işte onun dışında müziğe ait ne varsa ondan öğrenmek için çırpındı durdu. İskender’in yeri onda çok ayrıdır, çok büyüktür. Ve müzik sektörünün bu kızcağızı tanıması böyle başladı. Ardından Türkiye’nin en genç patronlarından biri oluverdi kendisi. CNS ajans adında bir organizasyon şirketi kurdu ve çok büyük isimlerle, çok büyük projelere imza attı. Müzikten kopamayan kızımızı; çevresi, sanatçı ve yapımcı arkadaşları albüm yapması için çok zorladı. Fakat o hala işi öğrenemediğini düşünüp bu teklifleri ve fikirleri değerlendirmek istemedi. Kısacası o yaptığı bestelerin turşusunu kuracaktı. Bir gün ‘’Yeter artık!’’ çığlıkları içerisinde organizasyon işine de bir günde son verip, kendini ait olduğu yere yani müziğin tam göbeğine attı. Ve değerli müzisyen Fettah Can ile birlikte CF Müzik adlı prodüksiyon şirketini kurdu.
İşte artık istediği işi yapıyordu. Fettah Can zoruyla artık şarkıların turşusunun kurulmaması ve en azından inandığı sanatçılara vermesi gerektiğini öğrendi. Şarkılarını ilk verdiği sanatçı Gülben Ergen idi ve bunu üç albüm daha takip etti. Ve ardından İsmi Sina, Demet Akalın, Murat Boz vs… Çok seçici olan kızımız şarkılarını verme konusunda biraz cimri gibi. Aynı zamanda bir yandan da prodüktörlüğe devam ediyordu. Pınar Aydın ve Fettah Can albümlerinin prodüktörlüğünü yaptı ve piyasaya sürdü.
CANSU, 2014 yılında ise yeni albümünün hazırlıklarını sürdürürken, söz ve müziği kendisine ait olan "Kalk Gel Bana" isimli şarkısını 18 Mart'ta digital single olarak müzikseverlerle paylaştı. Yönetmenliğini Bedran Güzel 'in, görüntü yönetmenliğini Veli Kuzlu 'nun, styling çalışmasını Umut Eker 'in yaptığı şarkının video klibi ise Beykoz'da çekildi. Video klipte bir anlıkta olsa zamanı dururup kendi dünyasını yaratan ama sevgisinin yerini dolduramayan bir kadını canlandıran Cansu, renkli ve enerjik bir kliple 19 Mart'ta müzik kanallarında dinleyicisi ile buluştu.

SANATÇININ ALBÜMLERİ

Dokuz Sekiz Müzik Levazım mah. Korukent sitesi F / Blok Zemin Kat Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 288 68 00
Fax: +90 212 288 68 21
info@dokuzsekiz.com.tr