.:: DSM ::.
Yücel Arzen 1970 yılında Adana’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana’da tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-Heykel Bölümü’nde bir yıl eğitim gördü. 1988 yılında İ.T.Ü Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı’na girmeye hak kazanınca tercihini hep istediği müzikten yana kullandı. Konservatuar süresince hem geleneksel Türk Musıkisi ve Halk Müziği alanında, hem de evrensel müzik formları alanında dersler aldı.

Nida Tüfekçi ve Yücel Paşmakçı ile Türk Halk Müziği, Erol Sayan, Selehaddin İçli ve Nurten Erberk ile Türk Musıkisi, Fayruz Tüzün ve Jirayır Arslanyan ile armoni-kontrpuan , Faris Akarsu ve Can Çoker ile piyano çalıştı.

1994 yılında İ.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü T.H.M Ana Bilim Dalı Bölümü’nde yüksek lisans (master ) yapmaya hak kazandı. Bu güne kadar yayınlanmış 150 ' ye yakın şarkı formundaki besteleri, popüler Türk Müziği yorumcuları tarafından seslendirildi; Cem Karaca, Sertab Erener, Kıraç, Haluk Levent, Ahmet Özhan, Bülent Ersoy, Funda Arar, Mahsun Kırmızıgül, Ali Åžan v.s. 2001 yılında İstanbul Büyük Åžehir Belediyesi Kültür A.Åž tarafından hazırlanan Åžiir Åžehir İstanbul adlı eserin müziklerini yazdı. Eserleri Fatih Akın’ın Duvara Karşı, İstanbul Hatırası ve Ömer Vargı'nın İnşaat adlı filimlerinde seslendirildi. 2002 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Yılın En İyi Åžarkısı Ödülünü kazandı.Çağdaş Türk Åžiirinin ünlü şairi Attila İlhan'ın son şiir albumünün (An Gelir) müziklerini yaptı. Başta ünlü yönetmen Atıf YILMAZ'ın GÜLLÜ adlı oyunundan haraketle Sadri ALIÅžIK Tiyatrosu tarafında sahnelenen müzikal olmak üzere bir çok tiyatro oyunu ve çocuk oyununun müziklerini yazdı. Bir çok TV filmi,dizisi ve reklam filmlerinin müziklerini yaptı. 2007 yılında T.C.D.D tarafından hazırlanan İSTASYON ÅžEFİ ELİYLE adlı albümün müziklerini besteledi. Anadolu Ateşi Dans Topluluğu- Mustafa ERDOÄžAN ile 08 Nisan 2008 tarihinde İstanbul’da Dünya prömiyerini gerçekleştiren TROYA adlı müzikal dans gösterisinin müziklerini yaptı. TROYA adlı eserde yalnızca Türkiye’nin değil Djiwan GASPARYAN ( duduk ), George ZAMFIR ( panflut ), Vassilis SALEAS ( klarinet ) gibi dünyanın en ünlü müzisyen virtüözleri ile çalıştı. Eseri orkestra şefi Adama KLEMENS ve koro şefi Miriam NEMCOVA yönetiminde Çek Cumhuriyeti Prag Flarmoni Orkestrası Ve Korosu seslendirdi. 2009 yılında solistliğini Türk Musıkisi'nin en önemli solistleri Ahmet ÖZHAN,Melihat GÜLSES,Sami Savni ÖZER,Funda ARAR ve Umut AKYÜREK'in yaptığı İstanbul Büyük Åžehir Belediyesi Kültür A.Åž tarafından yayınlanan AY VAKTİ isimli albümünü dinleyiciyle buluşturdu. Yayınlanmış üç kişisel ( GECE, KİMSELER BİLMEZ, BELKİ ) ve bir düet albümü de (Devrim GÜRENÇ’le birlikte BİR AÅžK ON ÅžARKI ) bulunan besteci halen İstanbul’da müzik yaşantısına devam etmektedir. En son Mart 2010' büyük bir ilgiyle gösterime giren ''Eşrefpaşalılar'' adlı filmin müziklerini yazdı.

SANATÇININ ALBÜMLERİ

Dokuz Sekiz Müzik Levazım mah. Korukent sitesi F / Blok Zemin Kat Beşiktaş / İstanbul
Telefon: +90 212 288 68 00
Fax: +90 212 288 68 21
info@dokuzsekiz.com.tr